ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΤΟΠΙΚΑ

Γρεβενά Αεράτα-ΑΕ Λευκίμμης 0-4

Γράφτηκε από deskatinews

Ακόµη µια βαριά εντός έδρας ήττα υπέστησαν τα Γ ρεβενα Αερατα τα οποία ηττήθηκαν με 4-0 από την ΑΕ Λευκίµμης.

Οι Γρεβενιώτες ποδοσφαιριστές, στόθηκαν καλά στα πρώτα 45 λεπτά µε τον Χαµαται, µάλιστα, να έχει ευκαιρία για να σκοράρει στο 15’.

To β’ ημίχρονο. ωστόσο, αποτέλεσε μονόλογο για τους φιλοξενούµενους, οι οποίοι σκόραραν τετράκις.

Στο 64′ ο Κιοσές άνοιξε το σκορ ενώ το 0-2 σημειώθηκε το 78 λεπτό με τον Τσεβανέδη. Εξι λεπτά αργότερα ο Βασιλάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 ενώ το τελικό 0-4 πέτυχε ο Κιπτίου ο οποίος είχε και δοκάρι στο 87′.

Γρεβενά (Μπαλοδήμος): Μπακιρτζής, Γαβρίδης Μπατακόιας (63′ λ.τ. Τζάτζης) Καραμπάλιος (70′ Παλάσκας) Δαδαλής (30′ Λιακας) Χύσεν, Ζαγκλιαβός, Μπαλοδήμος, Χαματάι Σάλα (70′ Βλάχος) Βασιλόπουλος